сите категории
EN
BOBO Machine Co., Ltd.
Повеќе од 25

Години од
Искуство

ЗА НАС

Кои сме ние

Основана во 1995, BOBO е водечка компанија за производство и извоз на машини, со 25 + години искуство во индустријата.

Ние со гордост имаме сопствена фабрика и центар за истражување и развој и сме специјализирани во индустријата за размена на топлина. Нашите главни производи, вклучувајќи машина за обработка на цевки и цевки, машина за вентилациони воздушни канали, машина за полиуретанска пена, машина за жица и кабел, итн. продаваат во 80+ земји и региони ширум светот, опслужувајќи ги големите компании како што се Midea, Bosch (Siemens), Samsung, LG, Daikin и Rinnai. Нашите годишни приходи од извоз надминува 10 милиони долари.

Истражете повеќе
ГЛАВЕН ПРОИЗВОД

Што правиме

СИТЕ ПРОЕКТИ
ЕКСКЛУЗИВНО ПРИСТАПУВАЊЕ

Услуга со едно застанување

 • Технички консалтинг
 • Склопување и пуштање во употреба
 • Тестирање на примероци
 • Пакување и пратка
 • Дизајн на цртеж
 • Машинско производство (машинска обработка)
ДОБИЈТЕ ЕКСКЛУЗИВНИ ПРИЛАГОДУВАНИ РЕШЕНИЈА
 • 2
 • 1
ПРИМЕНА

Сцени што треба да се користат

BOBO Machine има 25 години искуство со обезбедување на широк опсег на специјализирани услуги наведени подолу.

 • МАШИНА ЗА ВОЗДУХ
  МАШИНА ЗА ВОЗДУХ
  МАШИНА ЗА ВОЗДУХ

  Машината за вентилациони воздушни канали HVAC главно се користи за формирање на галванизиран спирален кружен канал со правење лактови канали, квадратни и правоаголни воздушни канали со изработка на прирабници, флексибилни и полуцврсти канали од алуминиумска фолија за формирање на оџак и флексибилно поврзување и овален воздух работа за формирање канал. Исто така, решението за индустриски вентилатори, како што се аксијална прирабница на вентилаторот, прирабница со ѕвонче, вртење на прирабницата на обвивката и процес на формирање на проток.

 • МАШИНА ЗА ЛАДЕЊЕ ЦЕВКИ
  МАШИНА ЗА ЛАДЕЊЕ ЦЕВКИ
  МАШИНА ЗА ЛАДЕЊЕ ЦЕВКИ

  Индустриската машина за ладење главно се користи за исправување и сечење на жица и цевки, свиткување на бакарни алуминиумски и челични цевки со серпентина, формирање на крајот на цевката со палење и собирање, исто така, заварување отпорно на жица и цевки, заварување за поврзување на бакарни и алуминиумски цевки, печат со перки, перки процес на усогласување и проширување за работа со примена на кондензатор, испарувач, радијатор и разменувач на топлина.

 • СТП МАШИНА ЗА ПЕНА
  СТП МАШИНА ЗА ПЕНА
  СТП МАШИНА ЗА ПЕНА

  Машината за полиуретанска пена е широко користена за топлинска изолација на ѕидови и покриви, работи за прскање со водоотпорна облога и имитација на дрвен мебел, PU пена со висока еластичност, пена со бавно враќање, апарати за домаќинство (фрижидер, замрзнувач, бојлер), термоизолирани градежни материјали, ентериери на автомобили пена вбризгување работа, и пена пакување, соларен бојлер резервоарот изолација пена и перфузија работа, и филтер за воздух, комплет PU дихтунзи запечатување апликација.

 • МАШИНА ЗА ФОРМИРАЊЕ ЖИЦИ
  МАШИНА ЗА ФОРМИРАЊЕ ЖИЦИ
  МАШИНА ЗА ФОРМИРАЊЕ ЖИЦИ

  Машината за формирање на жица и ленти може да произведе видови на компресивна пружина, торзиона пружина, пружина за затегнување, директна пружина, пружина на кула, пружина со повлекување, пружина со двојна вртење, правоаголна пружина, пружина со часовник, фенси пролет, деформирана пружина и абнормална пружина, обрач на буре, Прстен за заклучување на барабанот, кука за закачалка, рачка на кофа, тока за врзување, заштитен агол на рабовите од челик намотка и други прилагодени форми за жица и ленти за специјална намена.

 • МАШИНА ЗА СПИРАЛНИ ЦЕВКИ
  МАШИНА ЗА СПИРАЛНИ ЦЕВКИ
  МАШИНА ЗА СПИРАЛНИ ЦЕВКИ

  Машината за спирални цевки значи цевка изработена од жица со челична лента во спирално намотување и процес на формирање, со опсег од 10-3000 mm, за различна примена како градежна брановидна посттензична цевка, изработка на цевки за одводна пропуст, изработка на метални флексибилни црева за заштита од туш и кабли, контрола кабел надворешната обвивка канал изработка и филтер јадро цевка спирала формирање и така натаму.

 • МАШИНА ЗА РАБОТИ НА ТРКАЛА
  МАШИНА ЗА РАБОТИ НА ТРКАЛА
  МАШИНА ЗА РАБОТИ НА ТРКАЛА

  Машината за бандажи на челичните тркала е специјална дизајнирана за патнички автомобили, камиони и земјоделски трактори без цевки и пресечни бандажи на тркала. Главниот процес како свиткување ролна на рабовите на тркалото, заварување со блиц, машина за формирање ролна, процес на палење и проширување за тркало без цевки и хидраулично бришење, длабоко цртање, процес на вртење со формирање на проток за правење странични дискови, исто така, автоматско заварување и тестирање на херметичка за тркалото и работа на склопување и проверка на дискови.

 • МАШИНА ЗА ВОЗДУХ
 • МАШИНА ЗА ЛАДЕЊЕ ЦЕВКИ
 • СТП МАШИНА ЗА ПЕНА
 • МАШИНА ЗА ФОРМИРАЊЕ ЖИЦИ
 • МАШИНА ЗА СПИРАЛНИ ЦЕВКИ
 • МАШИНА ЗА РАБОТИ НА ТРКАЛА
Предност

Зошто да не изберете

BOBO на кинески значи бујна и енергична. Со континуиран напредок и развој во изминатите две децении, сега BOBO машината станува водечки производител на машини и снабдувач на решенија во индустријата за HVAC и ладење.

Бренд за соработка

Наш деловен партнер