сите категории
EN

сите

Автоматска машина за вртење со двојна станица

Автоматска машина за вртење со двојна станица

  • Преглед
  • Параметар
  • Пребарување
  • Поврзани производи
Специјализиран за гребење и отсекување на површината на внатрешниот/надворешниот агол на кружната цевка и завршната површина на тркалезната шипка еднаш брзо и прецизно.
Централната линија на предметот за обработка и секачот е прецизна. Специјалниот дизајн и стандардизацијата на сечилото го олеснуваат прилагодувањето на сечилото.
Рачно оптоварување, автоматско напојување, стегање и напојување и потпирање на сечилата.
Промената на секачот и прилагодувањето на држачот за патување може да го направи достапен за различна големина на работните парчиња.

Машината за извиткување цевки со две станици се применува за отсекување или гребење на страните на цевката.секач главата нисечила за формирање, што е погодно за прилагодување на секачот.

НеПараметарподатоци
1Главната моќност на мотор1.5KW*380V*50Hz или бесплатен прилагоден
2материјалЧелични цевки, железни цевки, цевки од нерѓосувачки челик, алуминиумски цевки, бакарни цевки итн
3МувлаCr12Mov
4Надворешен дијаметарΦ4-Φ50мм
5Должина на обработка20-200mm
6Работен притисок0.6 до 0.8 MPa
7Точност на обработката± 0.1mm
8Брзина на обработка3-5 секунди / парче.
9димензија1800x1000x1100mm
10Тежина450kg
НеДелБренд
1МоторниMitsubishi
2имајќиНСК
3Екран на допирКинко
4Плоча за вибрацииЛокален бренд
5Воздушен цилиндерAirtac
6Алатка за сечењеMitsubishi
7ЦилиндерAirtac
8кодерФирма OMRON
9КонтакторШнајдер
10СликарствоДомашна/облога во прав (прилагодена боја треба повеќе време за производство)

СТАПИ ВО КОНТАКТ