сите категории
EN

сите

Спирален Tubeformer BTF-I

Спирален Tubeformer BTF-I

Услови за достава:EXW, FCA, FAS, FOB, CFR, CIF, CPT, CIP, DAT, DAP, DDP

Начин на плаќање:30% авансно плаќање со T/T, салдото надолу пред пратката.

Водечко време:во рок од 10-35 дена по приемот на аванс.

Гаранција:во рок од една година од датумот на B/L.


  • Преглед
  • Параметар
  • Пребарување
  • Поврзани производи
Матрицата за формирање е изработена од пружински челик. Лесно се менува и прилагодува,
Системот за индукциско сечење ја контролира должината на цевката.
Контрола на PLC, синхронизација на брзината на сечење и обликување на сечилото на пилата.
Исполнете ги CE стандардите на европскиот и американскиот пазар: CE сертификат.

Спиралниот обликувач на цевки е многу широко користен во индустријата за спирален HVAC и лим. Машината за спирален канал работи со прилагодување на челичната лента и замена на челичните ленти со различни големини, можно е да се произведат спирални цевки со различни големини, кои лесно се менуваат и прилагодуваат, а зглобовите се цврсто поврзани и перформансите се стабилни.

Техничкаcал Податоци

дијаметар80 мм - 1500 мм
Дебелина на лимГалванизиран челик0.4 -1.2mm
Нерѓосувачки челик0.4-0.8mm
Ширина на лимСтандарден 137мм
Брзина на хранење1-38m / мин
Заклучување на цвестНадворешен шев за заклучување, одвнатре на барање
Моќсупер5.5Kw
Моќ на сечење4Kw
Тежина1708kg
димензија2700 mm × 1560 mm × 1950 mm

Релаtive производи

За да одговориме на посебните барања на нашите клиенти, го нудиме моделот BTF I 1500C со максимална работна дебелина од 2.0 mm.

СТАПИ ВО КОНТАКТ