сите категории
EN

сите

Хидраулична машина за формирање на колена BEM 1250

Хидраулична машина за формирање на колена BEM 1250

Услови за достава:EXW, FCA, FAS, FOB, CFR, CIF, CPT, CIP, DAT, DAP, DDP

Начин на плаќање:30% авансно плаќање со T/T, салдото надолу пред пратката.

Водечко време:во рок од 10-35 дена по приемот на аванс.

Гаранција:во рок од една година од датумот на B/L.


  • Преглед
  • Параметар
  • Пребарување
  • Поврзани производи
Минималниот дијаметар е 100 mm.
Брзината на формирање е 5 пати поголема од обичната машина за лактите.
Хидрауличната станица е увезена од Италија и е стабилна по форма.
Флексибилно регулирање на брзината, висока работна ефикасност и лесно ракување.
Спецификации со прирабници 5mm/7mm.
Меѓународен дизајн.
СодржинаПараметар
Опсег на дијаметар80mm ~ 600mm
Должина на цевки1-10m
материјалСиликонска ткаенина / неткаен / платно
Дебелина на ткаенината0.2-0.3mm
Ширина на ткаенина110mm
Ширина на метална лента11mm
Дебелина на метална лента0.4-0.5mm
моќност на мотор2.2KW
Брзина на формирање1-15 м / мин
Тежина500KG
димензија2200 X650 X1200 mm

СТАПИ ВО КОНТАКТ