сите категории
EN

сите

Неткаен флексографски печатар со четири бои

Неткаен флексографски печатар со четири бои

  • Преглед
  • Параметар
  • Пребарување
  • Поврзани производи
Едноставна работа, флексибилен старт и прецизен хроматограф.
Бројачот може слободно да ја постави количината на печатење според барањата, автоматско запирање при завршување или прекин на материјалот.
Усвојува валјак за пренос на мастило за пребивање, униформа процес.
Опремен со сигурен систем за сушење, ротација со голема брзина, автоматско исклучување при стопирање.
360° континуирано прилагодлив надолжен уред/.
Различната брзина на печатење може да се исполни со контрола на брзината на конверзија на фреквенцијата.

Оваа машина е четирибоен флексографски печатач, усвојува гумена плоча (или фотосензитивна смола плоча) како плоча за печатење, специјализирана за печатење на неткаен материјал, таа е идејна опрема за неткаено печатење.

моделCZ - C41200
Материјал за печатењеНеткаен материјал
MaxPrintingWidth1160mm
Должина на печатење190-1000 мм
Машинска брзина10-80 м/мин
Брзина на печатење10-50 м/мин
моќ380v
Дебелина на плочата за печатење2.28mm / 3.94mm
Целокупна димензија4800X2200X2400mm (l*w*h)
Ролери1200mm
Должина на ролери за печатење1200mm
Diameterofrollercore76mm
Дијаметар на материјалот1000mm
Начин на одмотувањеРачно магнетна прашок напон
влечењеГумен валјак, валјак за хромирање
Намести4sets
Дел за печатењеРолер за печатење со хром, ролери за печатење, анилоксрол, гумен валјак
ролери за печатењепериметар100-350 мм
Материјал за печатењеПовторна плоча
трансмисијамеделПренос на лежиште
Хроматичноста на печатење360 степени ротирање
Начин на приспособувањеРачен
PlateupanddownприлагодиРачен
Метод за транспорт на мастилоДомаќинот автоматски се транспортира
Метод на загревање и сушењеПрво удар, па загревање
Дел за греењеМашинче со 4 бои 6 парчиња
Топлинска моќ1500mm Модел 5KW
Помошна должина на загревање1m
Вентилатор2pcs
Моќ на обожаватели2 * 1kw
Главен мотор4 бои 1200mm3KW
Инктранспортмотор4боја600- 1200mm0.75KW
ДомаќинотКористење на конвертор на фреквенција за контрола на брзината
Должина на ролери1200mm
Ефективна должина на ролери1200mm
Дијаметар на ролери76mm
Дијаметар на максимален намотување1000mm
Метод на намотувањеМагнетна прав притисок

Основа на цени: ФОБКина Плаќање: 30% депозит по Т/Т, и рамнотежа по Т/Пред испорака.

40 дена по приемот на уплата Единечна цена: 18,850.00 УСД

Ние нудиме бесплатно обука овде во Кина.

линија инсталација и обука. Релевантни трошоци, вклучувајќи виза, осигурување, кружен лет

билет, работна цена за сместување треба да ги сноси купувачот

Гарантниот период една година од датумот B/L. Во текот на овој период, ние ќе понудиме 

слободни делови за менување на проблемот со еднаквоста на машината.

неоригиналниот штекер

СТАПИ ВО КОНТАКТ