сите категории
EN

сите

Линија за производство на нож од нерѓосувачки челик

Линија за производство на нож од нерѓосувачки челик

  • Преглед
  • Параметар
  • Пребарување
  • Поврзани производи
Достапна ширина: 150 mm
Дебелина на материјалот: 0.4-3.2 мм
Работна брзина: 8000 ЕЕЗ/ч
Моќност: 380V±10%
Воздушен притисок: ≥0.5Mpa

Оваа g линија за производство на ножеви од не'рѓосувачки челик е дизајнирана за изострување на сечилото до употребливо ниво.

Машината за израмнување на ножот се користи за израмнување на прелиминарниот материјал на ножот. Може многу да заштеди работна сила и да ја подобри ефикасноста.
модел:БТП-150
Напојување:380V
Моќност:1.5kw
Работна ширина:150-300mm
Дијаметар на стап за израмнување:29.5mm
Број на стапчиња за израмнување:15
големина:620 620 * * 780mm
Тежина:200kg
Машината за полирање е погодна за двострано полирање на ножеви.
модел:БПГ-600
Напојување:380V
Моќност:17kw
Полиран простор:600*400 (мм)
Максимален дијаметар на тркалото за полирање:φ250 (мм)
големина:1650 1720 * * 1680mm
Тежина:2100KG
Машината за полирање на грбот се користи за полирање на задниот дел на ножот за да не ги повреди грбот.
модел:БПГ-2
Напојување:380V
Моќност:4kw
Потребен е воздушен притисок:0.5MPa
Метод на работа:Рачен
големина:1000 350 * * 350mm
Тежина:52KG
Оваа машина се користи за мелење на работ на сечилото за да се постигне остра фаза.
1. Модел:СМ-300А
2.Големина на тркалото за мелење:φ 300-130*φ25*25 (OD*ID*H)
3. Максимален удар на хидроцилиндарот на потпирачот за нож:450mm
4. Макс должина на мелење:380mm
5. Моќност на моторот:5.5kw
6. Фреквенција на главниот мотор:50HZ
7. Брзина на ротација на главниот мотор:1450r / мин
8. Брзина на ротација на тркалото за мелење:2054r / мин
9. Моќност на пумпата за вода:150W
10. Фреквенција на пумпа за вода:50HZ
11. Брзина на ротација на пумпата за вода:1400r / мин
12.Weight:1800kg
13. Целокупна димензија:1650 1500 * * 1500mm
Оваа машина се користи за правење видови на назаби на работ на ножот.
модел:БКЦ-250
Напојување:380V
Моќност:1*7.5KW 1*1.5KW
големина:1450 1220 * * 1590mm
Тежина:1200KG
Полиран должина:250 (мм)
Должина на тркала:φ 250 * N ( L )

СТАПИ ВО КОНТАКТ

Препорачани производи